Futboll

Nga sporti në politikë, Weah do presidencën e Liberisë

George Weah provon sërish. Ish sulmuesi i Milanit që është njëkohësisht edhe i vetmi futbollist nga kontinenti afrikan që ka fituar Topin e Artë, në moshën 49-vjeçare është mes kandidatëve për tu përzgjedhur presidenti i ri Liberisë.  Weah kishte tentuar të ishte president i vendit të tij edhe në 2005 por atëherë i humbi zgjedhjet.

Ish lojtari i Milanit aktualisht është senator në qytetin e Montserrados dhe për ta arritur këtë pozicion fitoi garën me djalin e presidentit aktual të Liberisë duke marrë plot 78% të votave. Do të jenë 3 milionë zgjedhës që do të votojnë për presidentin e ri këtë të Martë, me Weah që shpreson shumë se do të jetë ai i përzgjedhuri i popullit liberian.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency