Futboll

Keidi Bare fiton derbin përballë Elseid Hysaj

Nga stoli Keidi Bare fiton derbin përballë Elseid Hysaj. Takimi gjysëm final mes Atleticos së Madridit dhe Napolit i vlefshëm për trofeun “Audi Cup” është fituar nga ana e Colchoneros me rezultatin 2-1. Bare i cili vetëm një javë më parë në miqësoren kundër skuadrës meksikane të Tolucas i dha një sinjalë të qartë trajnerit Diego Simeone se përsa i perket aftësive të tij, nuk vend për dilema. Sidoqoftë në përballjen kundër italianve, Keidi ka  qëndruar në stol përgjatë 90 minutave edhe pse pritej që mesfushori kuqezi të aktivizohej në këtë takim. Vendimi i  teknikut Simeone i cili kërkon që 19-vjecari të integrohet gradualisht në lojën e klubit spanjoll gjithashtu dhe duke mos dashur ta rrezikojë Keidin nga ndonjë dëmtim i rëndë në prag të nisjes së kampionatit spanjoll, pasi me shumë gjasa, falë edhe paraqitjeve pozitive nga ana e mesfushorit kuqezi, aktivizimi i tij si titullarë ose si zëvendësues përgjatë kampionatit me shumë mundësi nuk do të mungojë.

Një fakt të tillë e verteton dhe grumbullimi i 19-vjecarit për fazën përgatitore që nga dita e parë e nisjes. Falë fitores, Ateltico Madrid ka arritur të sigrojë finalen e Audi Cup dhe  ndoshta tekniku Simeone e ka rezeveruar aktivizimin Bares pikërisht, për këtë ndeshje, përballë një kundërshtari të madh dhe me peshë sic është Liverpooli. Në krahun tjetër tek Napoli, një tjetër kuqezi, Elseid Hysaj rikonfirmohet si titullarë absolut në krahun e djathë. Pavarësisht humbjes shkodrani, tashmë prej kohësh ka vërtetuar se edhe pse i ri në moshë, emri i tij është një garanci më shumë për repartin e prapvijës tek skuadra jugore dhe jo më kot, Presidenti i Napolit, Aurelo DeLaurentis por edhe tekniku Sarri, kanë refuzuar një numër të konsiderueshëm ofertash që vijnë në drejtim të 23-vjecarit nga klube më në zë të europës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency