Kategoria Superiore

Nga titulli te mbijetesa, në Superiore luhet edhe për qëndrimin!

10 javë nga fundi si rrallëherë në Superiore, në garën për qëndrimin mes më të mirave janë përfshirë 5 ekipet e mestabelës e poshtë duke krijuar  një ngeshje në pjesën e poshtme të renditjes si për të konfirmuar rivalitetin në cdo front të këtij sezoni. Apolonia për momentin duket ajo pak më larg objektivit, të paktën të play-out dhe më e distancuara, por matematika e mban në lojë dhe shumë madje për të shpresuar. Ndërkohë që Skënderbeu gjithashtu duket më tepër i përfshirë për vendin e play-out dhe pse rezultatet e javëve të fundit, ku arriti madje dhe një fitore direkte me Apoloninë dhe suksesi befasues me Kukësin kanë ngritur ndjeshëm kuotat për qëndrim.

Llogaritë për korcarët megjithatë janë me Bylisin që qëndron më siper me katër pikë më tepër por dhe me Kastriotin e Kukësin që dhe pse disi më të shkëputura, me rezultatet e javëve të fundit nëse nuk bëjnë një kthesë të fortë në sezonin e tyre mund ta gjejnë veten të përfshira në garën e mbijetesës seriozisht. Bylis ndërkohë, që aktualisht qëndron me një vend në play out mund të provojë dhe shpëtimin direkt, duke patur parasysh që 4 apo 6 pikë respektivisht, me Bylisin dhe Kukësin mund të jenë të rikuperushme nëse situata nuk ndryshon te ekipet e sipërpërmendura, në një kampionat që është ndarë më dysh në objektiva.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency