Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

Nga Turqia në Rumani, ish-lojtari i Ballkanit bashkohet me Ajetin

Meriton Korenica përgatitet të nisë një aventurë të re në karrierë. Ish-lojtari i Ballkanit, mbylli eksperiencën në Turqi me skuadrën e Manisës dhe tashmë do t’i bashkohet skuadrës së Cluj në elitën e Rumanisë. Kujtojmë se në radhët e Cluj aktivizohet edhe mbrojtësi i kombëtares, Arlind Ajeti.

Sezonin e fundit, Cluj e mbylli kampionatin në vendin e dytë dhe si rrjedhojë do të marrë pjesë në kualifikueset e Conference League. Ndaj, rumunët kanë zgjedhur pikërisht Korenicën për t’u përmirësuar në ofensivë me 27-vjeçarin që gjithashtu është edhe pjesë e përfaqësueses së Kosovës.

Lexo edhe: 

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...