Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Nga Zvicra në klubin ku mori famë, Eriksen stërvitje intensive në pritje të skuadrës së re

Christian Eriksen prej kohësh e ka marrë vendimin e tij dhe nuk do të heqë dorë nga futbolli edhe pse trembi të gjithë botën në momentin kur gjatë ndeshjes së Euro 2020 mes Danimarkës dhe Finlandës, pësoi në fushë një atak kardiak. Në këtë formë, mesfushori po përgatit rikthimin në fushë teksa pritet që në ditët e ardhshme të ketë zhvillime dhe Eriksen të firmosë në Premier League ku ka pasur bisedime të avancuara me klubin e Brentford.

Por, për të qenë tërësisht i gatshëm, prej disa kohësh Eriksen ka nisur stërvitjen individuale teksa një pjesë të saj e kaluar me Chiasso në Zvicër, ndërsa së fundmi po stërvitet me ekipin rezervë të Ajax.

Kujtojmë se ishte pikërisht klubi holandez që e bëri të famshëm lojtarin, i cili pas eksperiencës me “Harkëtarët” u transferua te Tottenham. Tashmë, 29-vjeçari shpreson që Ajax t’i sjellë sërish fat në karrierë për të rinisur edhe njëherë tjetër aventurën në skenat e mëdha të futbollit ndërsa Eriksen kërkon të jetë prezent në Kupën e Botës në muajin nëntor.

[quiz-cat id=”297386″]

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...