Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ngatërresa e pafalshme, tifozët argjentinas gurë ndaj autobusit të tyre

Një rast i paprecedentë u regjistrua në Argjentinë. Tigre, skuadër ku luan Mateo Retegui, sulmuesi i ri i kombëtares italiane, u përball me Sao Paulo.

Dueli i fazës së grupeve në Kupës Sudamericana, përfundoi me triumfin 0-2 të skuadrës braziliane.

Lexo edhe:

Rivaliteti mes tifozëve argjentinas dhe atyre brazilianë dihet. Përpara fillimit të sfidës, ultras të Tigre nisën të sulmonin me gurë autobusin e… skuadrës së tyre të zemrës.

Turma e zemëruar kujtonte se bëhej fjalë për mjetin e Sao Paulo, por jo. Në shënjestrën e tyre përfunduan gabimisht lojtarët dhe stafi teknik i Tigre.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...