Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Ngec përballë Brentford, City hap fals drejt kreut

Manchester City është ndalur nga Brentford në “Etihad Stadium”, duke bërë një hap fals drejt kreut të Premier League.

Vendasit dominuan pjesën më të madhe të sfidës, megjithatë ishin miqtë ata të cilët gjetën të parët rrugën drejt rrjetës dhe morën fitoren e këtij takimi, që u mbyll me rezultatin 1-2.

Toney zhbllokoi sfidën në minutën e 16’ dhe njëkohësisht i dhuroi avantazhin ekipit të tij.

Megjithatë ekipi i Guardiolës gjeti barazimin në minutën e 45+1’ me Foden që gjeti rrugën drejt rrjetës pas një asisti nga Akanji.

Edhe pjesa e dytë u dominua nga City, por ishte Brentford që gjeti rrugën drejt rrjetës, me Toney që realizoi golin e dytë personal dhe të dytin për ekipin e tij në minutën e 90+8’.

Pas raundit të 16-të të Premier League Manchester City renditet në vend të dytë me 32 pikë, dy më pak se Arsenal i vendit të parë, por me një ndeshje më shumë se “The Gunners”. Nga ana tjetër Brentford ngjitet në vend të 10-të me 19 pikë të grumbulluara.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...