Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Ngecin negociatat mes Pioli-t dhe Al-Ittihad, shkak bëhet Benzema

Negociatat mes Stefano Pioli-t dhe Al-Ittihad kanë ngecur dhe shkak është bërë ylli i ekipit arab, Karim Benzema.

Trajneri italian prej kohësh kishte nisur negociatat në klubin nga Arabia Saudite, por në fund palët nuk ia dolën që të firmosnin bashkëpunimin ose të paktën kështu raportojnë mediet italiane.

Lexo edhe: 

Përgjegjës kryesor për këtë ngërç është bërë Benzema, me francezi që raportohet se ka ngulur këmbë që drejtimin e ekipit ta marrë bashkëkombësi i tij Christophe Galtier, me të cilin ka një marrëdhënie të shkëlqyer.

Një situatë shumë delikate, pasi si presidenti i Al-Itthad Loay Nazer ashtu edhe drejtori sportiv Ramon Planes kishin zgjedhur Pioli-n.

Ndërkohë ylli i ekipit ka bërë që në klub të ketë përplasje, duke qenë se drejtuesit nuk e duan Galtier dhe tashmë mbetet për t’u parë se cili do të jetë fundi i kësaj historie.

 

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...