IPKO Superliga

Ngecin Prishtina e Ballkani, “feston” Drita

Prishtina dhe Ballkani bëjnë hapa falsë në xhiron e 26-të të IPKO Superligës së Kosovës dhe i japin avantazh Dritës në luftën për titullin kampion. Si kryeqytetasit ashtu edhe skuadra nga Suhareka barazuan 1-1 në takimet respektive jashtë fushës së tyre: Prishtina ndau pikët me Llapin ndërsa Ballkani me Ferizajn.

Bardhekaltrit ishin në epërsi deri në minutën e 52’ përballë llapjanëve me gol të Januzit, por Mentor Zhdrella ia prishi festën ekipit të drejtuar nga Armend Dallku, që mbetet -4 pikë nga Drita.

Edhe Ballkani ishte më pranë fitores, teksa në minutën e 18’ realizoi me Prekazin, por Krasniqi, rreth 10 minuta para përfundimit të kohës së rregullt, ktheu baraspeshën në rezultat.

Takimi tjetër i kësaj të enjteje mes Feronikelit dhe Drenicës u mbyll pa gola.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency