Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

Ngjarja e rëndë/ Bie nga dritarja e hotelit, humb jetën volejbollistja 18-vjeçare

Një ngjarje e rëndë ka tronditur komunitetin e sportit italian. Julia Ituma, volejbollistja 18-vjeçare e skuadrës Igor Novara, ka humbur jetën në një hotel të Stambollit, ku skuadra e saj ishte grumbulluar për ndeshjen e kthimit çerekfinale të Champions League kundër Eczacibasi.

Mësohet se Julia Ituma ka rënë nga dritarja dhe ka mundur të mbijetojë për shkak të plagëve të rënda.

Nuk dihen ende shkaqet që çuan në vdekjen e të resë, e cila kishte lindur në Milano nga prindër nigerianë dhe që ishte në sezonin e parë me skuadrën nga Novara pas largimit nga Club Italia.

192 cm e gjatë dhe e konsideruar si një volejbolliste me shumë perspektivë, ajo kishte fituar kampionatin Evropian U-19 për femra.

Lexo edhe:

“Jam tronditur nga vdekja tragjike e Julia Itumas, një volejbolliste tetëmbëdhjetëvjeçare nga Igor Novara.

Përqafimi im shkon për familjen, klubin, gjithë komunitetin e madh të volejbollit italian”, shkruan në Twitter ish-trajneri i ekipit kombëtar italian të volejbollit për meshkuj, Mauro Berruto.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....