Basketboll

Ngjyra e verdhë e theksuar e syve, frikë për shëndetin e Michael Jordan

Të pasionuarit e basketbollit, sidomos në Amerikë, po shijojnë dokumentarin e Michael Jordan “The Last Dance”. Mirëpo gjatë intervistave të legjendës së NBA, dallohen qartë ngjyra e theksuar e verdhë në sytë e tij në vend që të ishte e bardhë. Cili është shkaku? Mos vallë është sëmurë? Jordan, 57 vjeç, nuk ka folur kurrë publikisht për këtë, kështu që janë shtuar spekulimet falë dokumentarit.

Ka nga ata që mendojnë se vuan nga verdhëza, një sëmundje e cila bën që lëkura dhe mukoza të kthehen të verdha për shkak rritjes së bilirubinës në gjak si rezultat i çrregullimeve të caktuara të mëlçisë, megjithëse ish-lojtari nuk është i njohur për probleme shëndetësore. Sëmundjet e mëlçisë si hepatiti dhe cirroza gjithashtu shkaktojnë atë ngjyrë në sy.

Komplikimet dhe mosfunksionimet në pankreas, prania e gurëve në veshka, marrja e disa ilaçeve, vuajtja e anemisë dhe sëmundjeve të tjera të rruazave të kuqe të gjakut, stresi i shtuar ose apo trashëgimia mund të jenë arsye të tjera, megjithëse në rastin e Jordan do të dukej e çuditshme, pasi kurrë nuk ka patur këtë ngjyrë të syve kur mrekullonte mbi parket.

Një mundësi tjetër është që ka probleme me mëlçinë për shkak të dietës së keqe apo konsumimi i alkoolit. Sidoqoftë, Jordan po merr vëmendjen jo vetëm me dokumentarin “The Last Dance”. Sytë e tij të verdhë kanë hapur debat e kanë frikësuar të pasionuarit e basketbollit.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency