Kupa e Shqiperise

Ngo bën diferencën, Tirana “prek” kualifikimin ndaj Laçit

Tirana preku gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë, pasi mposhti Laçin me rezultatin e pastër 3-0, që në sfidën e parë, të zhvilluar në stadiumin “Selman Stërmasi”.

Bardheblutë e nisën mirë takimin dhe krijuan disa mundësi shënimi, por pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, kjo edhe për meritë të prapavijës laçiane.

Megjithatë skuadra kryeqytetase e shtoi presionin në pjesën e dytë dhe arriti të zhbllokojë rezultatin me anë të sulmuesit anglez, Michael Ngo, i cili shfrytëzoi mjaft mirë një krosim të Imamit nga krahu dhe devijoi topin në rrjetën e Selmanit.

Pak minuta më vonë ishte sërish anglezi Ngo, që mori një top në zonë nga Hasani dhe lëvizi mjaft mirë, për të gjuajtur më pas topin në kuadrat, duke mposhtur për herë të dytë portierin Selmani.

Goli i tretë dhe i sigurisë për kryeqytetasit u shënua nga fantazisti shkodran Edon Hasani, i cili pas një rrëmuje në zonë, u gjet në vendin e duhur, për të gjuajtur topin drejt rrjetës.

Minutat në vijim sollën vetëm disa tentativa sporadike të kurbinasve, që kërkuan të gjejnë minimalisht një gol, por nuk ia dolën të thyejnë portierin Abibi.

Vërshëllima përfundimtare e arbitrit la në fuqi fitoren 3-0 të bardhebluve, të cilët tashmë do të luajnë për formalitet ndeshjen e kthimit, para se të mendojnë për gjysmëfinalen.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency