Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

N’Golo Kante qëndron i lidhur me Europën, lojtari i Al-Ittihad blen një klub belg

N’Golo Kante është pronari i ri i Royal Excelsior Virton.

Mesfushori francez, i cili u largua nga Chelsea pak ditë më parë për t’u transferuar në Arabinë Saudite, do të mbetet i lidhur me futbollin evropian.

Lexo edhe:

Klubi belg luan në kategorinë e tretë (pasi përfundoi i fundit në Challenger Pro League), ndërsa ishte në pronësinë e biznesmenit luksemburgas Flavio Becca, i cili e kishte marrë përsipër në vitin 2018.

“Flavio është jashtëzakonisht i lumtur që mund t’i dorëzojë çelësat e klubit N’Golo Kantes, një lojtar i klasit të madh, jo vetëm për cilësitë e tij futbollistike, por edhe dhe mbi të gjitha për cilësitë njerëzore të njohura unanimisht”,-thuhet në njoftimin për shtyp të Royal Excelsior Virton.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...