Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Nica: S’kam futbollistë për Superiore, do shoh pozicionin tim

Menjëherë pas ndeshjes me Kukësin, trajneri i Laçit Stavri Nica u shpreh mjaft i zhgënjyer me paraqitjen e ekipit të tij dhe deklaroi se me grupin e lojtarëve që ka në dispozicion, nuk mund të jenë konkurrues.

“Nuk mund të flas më për ekuilibër në skuadër sepse afrimet e reja nuk kanë kondicionin e duhur fizik dhe mua më duhet të punoj me djem të rinj, por këta e kanë shumë të vështirë të konkurrojnë në të tilla nivele”, u shpreh Nica.

Trajneri i laçianëve mohoi edhe pretendimet për të arritur Europën me ekipin e tij, duke pranuar se ky nuk është objektiv i Laçit.

“Nuk kam menduar që Laçi ka pretendime për Europën, sepse unë i njoh mirë aftësitë e futbollistëve që stërvit dhe nuk mendoj që jemi të aftë të arrijmë këto objektiva”, u shpreh ai.

Në fund trajneri Nica deklaroi se është shumë i pakënaqur me merkaton e klubit dhe se do të rishikojë pozicionin e tij në drejtim të klubit laçian.

“Janë larguar futbollistë pa u konsultuar dhe kanë ardhur lojtarë të tjerë pa përgjegjësi. Futbollistët e ardhur në verë flenë nëpër hotele dhe unë stërvit të rinjtë e Laçit, ndaj më duhet të shoh pozicionin tim”, mbylli Nica.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...