Futboll

Nicklas Bendtner, 18 gola për të shpallur kampion Rosenborgun

Skuadra e Rosenborgut u shpall kampione e Norvegjisë dy javë para përfundimit të kampionatit, pasi ka krijuar një diferencë prej 8 pikësh me Molden e vndit të dytë. Në fakt festa në Trondheim nisi që të shtunën, pasi Molde u mposht 0-1 nga Kristiansund. Të dielën, në euforinë e fitimit të titullit, Rosenborgu u mposht 2-1 në fushën e Aalesund. Ky ishte trofeu i 25-të për këtë skuadër, që gjatë këtij sezoni kishte në radhët e saj danezin Nicklas Bendtner, i cili realizoi 18 gola. Dy javët e fundit do të konfirmonë pjesëmarrëset në Europa League dhe skuadrat që do të zbresin një kategori më poshtë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency