Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Nicolo Zaniolo zbarkon në Stamboll, italiani është lojtari më i ri i Galtasaray

Tashmë ish-lojtari i Romës është gati për ekzaminimet e zakonshme mjekësore të cilat më pas do t’i lejojnë atij të jetë në gjendje të nënshkruajë marrëveshjen me klubin e tij të ri, Galatasaray.

Të dy klubet e kanë përcaktuar marrëveshjen në bazë të një pjese fikse prej 15 milionë eurosh plus bonuse, ndërsa sulmuesi do të nënshkruajë deri në qershor 2027 me një klauzolë lirimi të vendosur në 35 milionë euro.

Kështu, Zaniolo do të nisë aventurën e tij të re në Turqi, duke u larguar ndoshta jo ashtu siç ai e kishte ëndërruar nga Roma, por me kujtime të bukura, pasi sezonin e kaluar ishte protagonist në “Air Albania”, me golin që i dhuroi trofeun e UEFA Conference League skuadrës së Mourinho-s

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...