Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Nijas Lena, ka akord Kukësi-Teuta

Nijas Lena është me efekt të plot lojtar i ri i Teutës. Vetëm pak ditë pasi durrsakët e prezantuan mesfushorin si përforcimin e merkatos së verës, klubi gjeti zgjidhje edhe për dokumentacionin e futbollistit.

Pas negociatave të zhvilluara, drejtuesit e Teutës dhe ata të Kukësit arritën akordin, për zgjidhjen me konsensus të kalimit të 31-vjeçarit nga Struga në “Niko Dovana”.

Lena e mbylli aventurën me Kukësin me titullin kampion të fituar, por polemikat nuk munguan, pasi veri-lindorët këmbëngulnin që lojtari ishte ende nën kontratë me ta.

Pretendime të hedhura poshtë nga fantazisti, i cili vendosi që si lojtar i lirë të kthehej në Durrës, aty ku ka luajtur edhe në vitin 2016. Me çështjen që rrezikonte të kalonte në organet e drejtësisë sportive, zgjidhja erdhi nga angazhimi i drejtuesve të dy klubeve.

Kukësi vendosi ti japë leje-kalimin Nijas Lenës, ndryshe nga sa ka ndodhur me portierin Koliçi apo sulmuesin Emini, ndërsa Teuta siguron një përforcim të rëndësishëm për sezonin e ri. Lena doo të jetë truri i skuadrës së Maganit, me Teutën që është rinovuar thuajse plotësisht dhe ka si objektiv që jo vetëm të mos e diskutojë mbijetesën, por të konkurrojë për një vend në kupat e Europës.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...