Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Nis “El Clasico”, Barça-Real në garë për talentin 19-vjeçar të Rayo Vallecanos

Real Madrid dhe Barcelona shpesh herë nuk përplasen vetëm në fushën e lojës, por edhe në merkato.

Së fundi dy rivalët e La Ligas kanë shfaqur interes për të njëjtin lojtar, duke e nisur “El Clasicon” në herët.

Talenti 19-vjeçar i akademisë së Rayo Vallecanos, Pablo Munoz është duke u ndjekur me shumë interes nga të dy gjigantët spanjoll.

Mesfushori pritet të jetë një nga emrat më premtues të së ardhmes dhe si Barça ashtu edhe Reali duan që të krijojë ekipin e së ardhmes, ndaj të dy këto klube mund të shkojnë në “ankand” verën e ardhshme për të siguruar shërbimet e 19-vjeçarit, ose të paktën kështu raportojnë mediet spanjolle.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...