Bundesliga

Nis faza e dytë, Schalke cinike, dy “shuplaka” Gladbachut

Faza e dytë e Bundesligës nisi me një përplasje mes dy skuadrave që pretendojnë pjesën me të sipërme të renditjes, pse jo dhe për titullin kampion. Schalke 04 u ngjit në vendin e katërt, të paktën përkohësisht pas suksesit 2-0 me Borussia e Moenchegladbachut, me të dy golat e sfidës të shënuar në fillim të pjesës së dytë.

Në minutën e 48-të, Serdar finalizoi saktësisht me një goditje jashtë zonës, duke kapur në befasi portierin Sommer.

Vetëm 10 minuta më vonë, Gregoritsch përmbylli me gol një kundërsulm të shpejtë të vendësve, që shfrytëzuan më së miri hapësirat që la Gladbachu në tentativë për të barazuar shifrat.

Gladbachu me këtë humbje mbetet në vendin e dytë, me 3 pikë më pak se Leipzigut kryesues.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency