Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Nis Katar 2022, Infantino-tifozëve: Futbolli e bashkon botën!

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka zgjedhur të flasë vetëm pak minuta para nisjes së ndeshjes së parë të Kupës së Botës Katar 2022, asaj mes Katarit dhe Ekuadorit.

Infantino ka dashur të japë një mesazh për të gjithë tifozët kudo ndodhen, duke theksuar se qëllimi i futbollit ndër të tjera është që ta bashkojë botën.

“Mirë se vini në Kupën e Botës në Katar 2022. Futbolli bashkon botën. Dhe tani le të mirëpresim ekipet dhe le të fillojë spektakli!”,- janë fjalët e presidentit zviceran.

Në ditët e fundit ka pasur një sërë polemikash për vendin organizator të kësaj Kupe Bote, ku diskutimet kryesore lidhen me respektimin e të drejtavë të njerëzve, vdekjet e shumë emigrantëve, komunitetin gay dhe së fundmi ndalimin e konsumimit të produkteve të mishit të derrit dhe të birrave.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...