Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Nis kriza Ten Hag-United, trajneri nën vëzhgim intensiv

Manchester United ka ngecur dhe duket se nuk po ia del që të marrë rezultate pozitive, ndonëse trajneri Erik ten Hag, u mendua që do të sillte përmirësim të theksuar në rezultatet e skuadrës.

Holandezi është nën vëzhgim intensiv, pasi “Djajtë e Kuq” kanë pësuar disfata në të dyja takimet e para të sezonit 2022-2023 të Premier League, ndaj Brighton me rezultatin 1-2 në javën e parë në “Old Trafford”, si dhe u poshtërua me rezultatin 4-0 në transfertë ndaj Brentfod.

Në javën e ardhshme United do të ketë përball Liverpool-in dhe nëse edhe ndaj “The Reds” nuk merret rezultat pozitiv, stoli i Ten Hag mund të tronditet.

Ky është një fillim katastrofik i sezonit për trajnerin e ri të United, i cili sipas medieve britanike është i dëshpëruar për të sjellë lojtarë të rinj përpara mbylljes së merkatos më 1 shtator.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...