Futboll

Nis muaji i Ramazanit, klubet në hall për rendimentin e lojtarëve!

Me fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit kanë nisur edhe urimet e lojtarëve besimtarë e praktikantë të fesë myslimane që përgjatë tij nga lindja e deri në perëndim të diellit privohen nga ushqimi dhe uji pra 16 orë privim i ushqimit dhe lëngjeve që për një njeri që impenjohet në fushën sportive nuk janë pak. Janë të shumtë ata që kujtojnë zëvendësimin e Muntarit pas më pak se 30 minutash në sfidën Inter-Bari në sezonin e suksesit të trefishtë me Mourinhon që u irritua keq pikërisht për agjërimin e ganezit.

Edhe në kampionatin e Serisë A nuk mungojnë myslimanët që janë shpërndarë nëpër ekipet të ndryshme italiane si në të gjithë botën, juventinët Pjanic, Can dhe Khedira, milanistët Calhanoglu dhe Bakayoko, interisti Asamoah, napoletani Ghoulam, romanistët Dzeko, El Shaarawy dhe Under. Ndërkohë në kampionatet e tjera simotra janë të tjerë emra të mëdhenj që i nënshtrohen tanimë agjërimit Ozil, Pogba, Benzema, sikundër Mané dhe Salah. Egjiptiani për shembull në diferencë nga shumë të tjerë është ndër më kategorikët në respektimin e fesë.

Por nëse për klubet e tjera një veprtimari e tillë nuk ka ndikuar në mbarëvatjen e rezultateve aq më tëpër tani që sezoni është thuajsë i mbyllur një problem paraqitet në këtë drejtim tek klubi i Ajaxit gjysmëfinalist në Champions që këtë të mërkurë do të sfidohet me Tottenham, Hakim Ziyech dhe Noussair Mazraoi, të dy me origjinë marokene i kanë komunikuar klubit se do të respektojnë me korrektësi agjërimin.

Sfida do të luhet në orën 21 ndërkohë që ata do të mund të ushqehen vetëm 18 minuta më pas sidoqoftë tekniku  Ten Hag i ka lënë dorë të lirë lojtarëve të tij titullarë për të bërë zgjedhjen e tyre me shpresën këtë herë se besimi i tyre do të konvertohet edhe me suksesin e fushës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency