Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Nis operacioni “fshesa” te Juventus, emrat që do largohen në verë nga “Zonja e Vjetër”

“Mos e quani revolucion. Ajo që do të ndodhë te Juventus verën e ardhshme do të jetë një ‘rikrijim’.”-ose të paktën kështu raportojnë mediet italiane.

Gjatë verës së 2023 pritet që nga klubi i “Zonjës së Vjetër” të largohen shumë lojtarë dhe largime të paevitueshme duken ato të lojtarëve që u skadojnë kontratat.

Mes lojtarëve që do të largohen nga Juventus në merkaton e verës pritet të jenë Alex Sandro, Juan Cuadrado dhe Angel Di Maria, ndërsa për Adrien Rabiot ka ende dyshime për rinovimin e tij.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...