Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Nis procesi zgjedhor për Shoqatën Rajonale të Futbollit Tiranë, mbërrijnë kandidatët

Zhvillohet sot procesi zgjedhor për Shoqatën Rajonale të Tiranës, teksa në ambientet e Federatës kanë mbërritur edhe dy kandidatët, Eduard Prodani dhe Krenar Alimehmeti.

Sakaq, janë 40 delegatë ata të cilët do të votojnë për njërin prej dy kandidatëve, ndërkohë që gara është tensionuar edhe prej ndërhyrjes së Kryetarit të Bashkisë Tiranë, Erjon Veliaj.

Ky i fundit ka kërcënuar delegatët dhe ka përdorur edhe një fjalor tejet të rëndë, teksa ka dalë hapur në përfshirjen e tij për të ndikuar në rezultatin e garës.

Ndërkaq, Federata ka reaguar duke theksuar se do të ndjekë të gjithë hapat e nevojshëm ligjorë ndaj Erion Veliajt.

[quiz-cat id=”297386″]

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...