Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Nis punën për merkaton, Man. UTD kthen sytë nga talenti 18-vjeçar i Brighton

Brighton blindon sulmuesin irlandez
Brighton blindon sulmuesin irlandez

Manchester United po kërkon lojtarë të rinj për të forcuar sulmin. Sipas raportimeve nga mediet britanike, “Djajtë e Kuq” i kanë vënë syrin Evan Ferguson, sulmuesit 18-vjeçar që është në pronësi të Brighton-it.

Lexo edhe: 

Irlandezi ka kontratë deri në 2026-ë me “pulëbardhat” dhe vlera e kartonit të tij aktualisht në treg shkon rreth 10 milionë euro.

Në një situatë të tillë Manchester United nuk do të donte ta humbiste mundësinë që ta kishte këtë talent në skuadër, duke ndihmuar veten për disa vite me radhë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...