Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Nisin rinovimet te Inter, gati kontratat e reja për dy yjet e “zikaltërve”

Inter ka nisur punën për sezonin e ardhshëm dhe këtë gjë e ka bërë me rinovimet.

Sipas raportimeve të medieve italiane, “zikaltërit” kanë gati kontrata e reja për dy qendërmbrojtësit, Alessandro Bastoni dhe për Stefan De Vrij.

Lexo edhe: 

Bastoni do të firmosë një kontratë të re, nga e cila do të përfitojë rreth 6 milionë euro neto në sezon, duke u bërë një nga lojtarët më të paguar te skuadra e Inter.

Nga ana tjetër, De Vrij do i jepet një pagë prej 4 milionë euro neto në sezon si dhe i ofrohet një bashkëpunim 2-vjeçar.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...