Formula 1

Nisin testet në Montmelo, Ferrari ende larg kampionëve në fuqi

Kanë startuar provat para-sezonale të makinave të Formulës 1 në Montmelo të Barcelonës, teksa testet e mëngjesit të sotëm kanë konfirmuar një Mercedes shumë të shpejtë, që do të jetë sërish favoriti kryesor për të triumfuar edhe këtë sezon.

Skuadra gjermane ka vendosur kohët më të mira me pilotin finlandez Valteri Bottas, duke konfirmuar se makina vijon të jetë konkurruese dhe të bëjë diferencën, ndërsa nuk është shfaqur në të njëjtën lartësi Ferrari.

Me Vettel të ndalur për shkaqe shëndetësore, kokëkuqja ka kryer testime me pilotin tjetër Charlse Leclerc, i cili ka regjistruar vetëm kohën e shtatë më të mirë në këtë ditë të parë të provave zyrtare parasezonale.

Skuadra italiane ka punuar dhe vijon të jetë e përqendruar për të përmirësuar aerodinamikën e makinës së re, që u prezantua me bujë pak ditë më parë, ndërsa deri në fillim të sezonit, ka ende shumë gjëra për t’u përmirësuar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency