Tenis

Një 15-vjeçare eliminon 5 herë fituesen e Wimbledonit

15-vjeçare amerikane Cori Gauff, ka hyrë në histori teksa në raundin e parë të turneut e Wimbledonit mundi veteranen Venus Williams me rezultatin 2-0 (6-4, 6-4). Në pjesëmarrjen e saj të parë në një grand slam, adoleshentja amerikane mundi idhullin e saj, 24 vjet më të madhe, duke treguar personalitet në fushë dhe shokuar të gjithë me këtë rezultat.

Venus Williams është 5 herë fituese e këtij grand slam, por ndaj furisë së Gauff nuk mundi të bëjë asgjë, duke u eliminuar që në start.

Rezultat surprizë ishte eliminimi i japonezes Naomi Osaka, ish-numri 1 në botë dhe fituese e US Open vjet dhe e Australian Open këtë vit. Ajo u mund 2-0 nga Yulia Putintseva e Kazakistanit, duke befasuar me këtë eliminim kaq të shpejtë.

Numri 2 në botë, tenistja rumune Simona Halep, fitoi 2-0 (6-4, 7-5) ndaj bjelloruses Aliaksandra Sasnovich. Një ndeshje me rivalitet në shumicën e kohës, por rumunia tregoi epërsi në momentet vendimtare.

Po 2-0 fitoi edhe tenistja amerikane Madison Keys, që mundi 2-0 (6-3, 6-3) tajlandezen Luksika Kumkhum. Një paraqitje të mirë bëri tenistja ukrainae Elina Svitolina, që mposhti 2-0 (7-5, 6-0) australianen Daria Gavrilova dhe avancon më tej.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency