Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Një arbitër milanez përzgjidhet për super-derbin Inter-Milan

Simone Sozza është arbitri që do të vendosë drejtësi në derbin Inter-Milan, e planifikuar për të shtunën në orën 18:00, supersfida e javës së katërt të Serie A, që për publikun shqiptar do të transmetohet në SuperSpot/Digitalb.

Për herë të parë në historinë e derbit të Milanos, kjo përballje do të gjykohet nga një arbitër milanez.

Lexoni edhe:

Di Paolo është emëruar si i pari i dhomës VAR, ndërsa Piccinini do të jetë në asistent në VAR, Carboni dhe Giallatini janë ndihmës arbitrat, ndërsa zyrtari i katërt është Guide.

36-vjeçari Sozza ka drejtuar ndeshjet e Interit tre herë në karrierën e tij, sfida të cilat “zikaltërit” i kanë fituar gjithmonë, në sezonin 2021-2022 në 3-1 kundër Romës, sezonin e kaluar 1-2 kundër Sassuolo dhe 1-0 në “San Siro” ndaj Napolit.

Bilanci i Milanit është gjithashtu pozitiv, dy ndeshje dhe po aq suksese. E para në çerekfinalen e Kupës së Italisë 2021-2022 (4-0 kundër Lazios), e dyta 2-1 kundër Fiorentinës në 2022-2023.

Arbitrat e javës së katërt të Serie A:

Juventus-Lazio (Maresca)

Inter – Milan (Sozza)

Genoa-Napoli (Fabbri)

Cagliari-Udinese (Duveri)

Frosinone -Sassuolo (Prontera)

Monza-Lecce (Marinelli)

Fiorentina-Atalanta (Pairetto)

Roma-Empoli (Sacchi)

Salernitana-Torino (Giua)

Verona-Bologna (La Penna).

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...