Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Një argjentinas për mbrojtjen, Milani nis bisedimet me 21-vjeçarin

Ndërkohë që Stefano Pioli pret një qendërsulmues, me Armando Brojën që kryeson listën e dëshirave. Milani po tenton të sigurojë një përforcim në qendër të mbrojtjes.

Bëhet fjalë për Marco Pellegrinon, 21-vjeçarin argjentinas me origjinë italiane. I cili është pjesë e Platenses në elitën e futbollit argjentinas.

Lexo edhe:

Tyc Sports shkruan se mes dy klubeve kanë nisur bisedimet zyrtare. Presidenti i Platenses, Sebastian Ordonez pritet të udhëtojë drejt Milanos në ditët e ardhshme për të mbyllur operacionin.

Pellegrino zotëron pasaportën italiane, kështu që nuk mund të cilësohet si ekstrakomunitar. Përveç qendrës së mbrojtjes, ai mund të bëjë edhe rolin e mesfushorit “shkatërrues”.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...