Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Një belg për stolin e Tottenhamit, Levy gati të “imitojë” Arsenalin

Një belg për stolin e Tottenhamit
Një belg për stolin e Tottenhamit

Një belg për stolin e Tottenhamit. Pas shkarkimit të Antonio Contes, dy muaj para përfundimi të kontratës, klubi londinez është vënë në kërkim të një trajneri tjetër dhe së fundi në skenë ka dalë emri i Vicent Kompany.

Ky i fundit është duke drejtuar Burnleyn në Championship, ku ka barë një punë hë shkëlqyer dhe kryeson kampionatin me 13 pikë diferencë, duke siguruar tashëm ngjitjen e skuadrës në Premier League.

Lexo edhe: 

Puna e Company ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve, megjithatë Tottenham është gati t’i ofrojë pankinën. Belgu është stërvitur me Guardiolën dhe aplikon metodat e tij në punë, ndaj “Spurs”-at mendojnë se mund të përsëritet një “Arteta bis”, me spanjollin që pasi la City-n, po çon drejt titullit kampion Arsenalin.

Për momentin është vetëm një ide, që po intrigon jo pak drejtuesit e Tottenhamit, të cilët janë gati të paguajnë edhe klauzolën për largimin e Kompany nga Burnley. Aktualisht Tottenhami po stërvitet nga ndihmësi i Contes, Cristian Stellini, i cili do të qëndrojë në pankinë deri në fund të sezonit.

Antonio COnte u shkarkua të dielën e kaluar, pasi tensionet mes tij, drejtuesve dhe lojtarëve kishin arritur kulmin dhe rezultatet në fushën e lojës ishin shumë larg pritshmërive…

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...