Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Një bomber për të zëvendësuar Guindo, Laçi firmos me ish-in e Kukësit

Laçi zëvendëson Guindon me një tjetër golashënues të njohur të futbollit shqiptar, Skuadra kurbinase ka arritur marrëveshjen me sulmuesin Vasil Shkurtaj, i cili do të vihet menjëherë në dispozicion të trajnerit Vukiçeviç.

Sulmuesi 30-vjeçar ishte pjesë e Kukësit në sezonin që lamë pas, por luajti shumë pak për shkak dëmtimesh dhe në fund palët vendosën të mos rinovojnë, megjithatë tani duket se është rikuperuar pltoësisht dhe do të riniset nga Laçi.

Shkurtaj është një emër i njohur për Superioren, pasi në të shkuarën ka spikatur me skuadra si Luftëtari e Kukësi në periudhën 2018-2020, vit në të cilin edhe u largua për të provuar një aventurë në Kinë.

Me sulmuesin gjirokastrit dhe Adeleken e Mazrekajn, Laçi kompleton sulmin, teksa tani i takon Shkurtajt që të bëjë të harrohet një emër si Guindo, i cili sezonin e kaluar u shpall edhe golashënuesi më i mirë në Shqipëri.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...