Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Një boshnjak objektivi i ri për mbrojtjen, babai e afron me Milanin: I pëlqen Italia

Milani e nisi me fitore vitin 2022. Kuqezinjtë mposhtën dje 3-1 Romën e Jose Mourinhos në “San Siro”, duke e shkurtuar në 1 pikë momentalisht diferencën me Interin kryesues.

Sfida e radhës në Serie A do të luhet në Venezia ditën e diel, ndërsa drejtuesit e nënkampionëve të Italisë janë fokusuar te gjetja e një qendërmbrojtësi në merkato.

Sondazh/ Sa besoni te agjencitë imobiliare?

Simon Kjaer ka mbyllur sezonin dhe Stefano Pioli pret ardhjen e një mbrojtës qendror. Sven Botman (Lille) ka rënë si pistë për momentin, për shkak të pretendimeve të larta të kampionëve të Francës.

Emri i fundit që lidhet me prapavijën e Milanit është Anel Ahmedhodzic. 22-vjeçari ka lindur në Suedi, është pjesë e Malmo dhe prej tetorit të vitit 2020 ka zgjedhur të luajë me Bosnjen, kombëtaren e origjinës së prindërve.

Paolo Maldini e pëlqen shumë lojtarin shtatlartë dhe ka nisur negociatat me kampionët e Suedisë. Disa klube të ndryshme po interesohen për Ahmedhodzic, por opsioni Milan është i preferuari sipas babait të tij.

Garës për Anelin i është bashkuar edhe Milani mbrëmjen e djeshme. Ata kanë filluar të telefonojnë Malmon, por ka interesim edhe nga Brentford, një klub gjerman dhe dy klube franceze.

Qëllimi i Anelit është të shkojë në një ekip ku mund të luajë, të përmirësohet edhe më shumë dhe jo të përfundojë në pankinë. E pamë se çfarë ndodhi me Pjanic te Barcelona.

Nga ajo që kam kuptuar nga bisedat me të, unë mund të them që djali im preferon transferimin në Itali”, deklaroi babai i qendërmbrojtësit për Reprezentacija.ba.

[quiz-cat id=”294111″]

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...