Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Një brazilian për Milanin, gati dhurata e parë për Fonsecan

Milani vazhdon të eksplorojë tregun e sulmuesve në kërkim të zëvendësuesit të Oliver Giroud. Alvaro Morata është një emër që është kthyer fuqishëm në modë, dhe nga i cili drejtuesit e kuqezinjve presin një përgjigje përfundimtare.

Me kapitenin e kombëtares spanjolle që është në dilemë rreth qëndrimit tek Atletico Madrid dhe rikthimit në Serie A, ku ka kaluar 4 sezone me bardhezinjtë e Juventusit.

Por jo vetëm për sulmin, drejtuesit e Milanit po mendojnë edhe për mbrojtjen, sidomos për krahun e djathtë të prapavijës. Kuqezinjtë kanë bërë ofertën e parë për Emerson Royal.

Lexo edhe: 

25-vjeçari është nën kontratë me Tottenhamin, ndërkohë që ka veshur 15 herë fanellën e kombëtares së Brazilit. Përveç linjës së djathtë, Royal mund të aktivizohet edhe si qendërmbrojtës.

Sigurisht, ende ka një distancë midis kërkesës dhe ofertës, me 10 ditët e ardhshme që do të jenë vendimtare për lojtarin latin. I cili po pret marrëveshjen mes klubeve për të nisur aventurën italiane.

Në sezonin e fundit me Spurs, Royal luajti 24 ndeshje në total. Drejtuesit e klubit londinez kërkojnë 20 mln euro për kartonin e tij, por te Milani insistojnë në uljen e kësaj shume.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Itali

Juventus zyrtarizoi para disa ditësh firmën me portierin Michele Di Gregorio që sezonin e shkuar ishte pjesë e Monzas. Bardhezinjtë paguan 18 milionë euro...

Futboll

Sulmuesi nga Guinea, Serhou Guirassy, i cili zhvilloi një sezon të mrekullueshëm me Stuttgartin, ishte i zgjedhuri për sulmin e Borussias së Dortmundit, që...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...