Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Një ditë do shënojë 40 gola”, Nagelsmann thur elozhe për adoleshentin e talentuar

Bayern Munich ka fituar garën me klubet e tjera për shërbimet e Mathys Tel, 17-vjeçarit të talentuar të Rennes, i cili luan në qendër të sulmit dhe në krahët e këtij reparti.

Kampionët e Gjermanisë ia kanë dalë të përfitojnë nga dëshira e adoleshentit për të vijuar karrierën në Mynih duke ulur pretendimet e klubit francez, që kërkonte 40 milionë euro për ta lënë të lirë.

Raportimet e fundit nga Franca flasin për një marrëveshje të arritur për rreth 28-30 milionë euro, ndërkohë që trajneri Julian Nagelsmann nuk i ka kursyer elozhet për Tel.

Ai mund të bëhet një nga sulmuesit më të mirë. Do vijë dita kur Tel do të shënojë 40 gola në një ndeshje… Gjithsesi, në sezonin e tij të parë me ne jam i kënaqur nëse arrin shifrën e 10 golave”, deklaroi trajneri i Bayernit.

 

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...