Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Një ditë para mbylljes së sezonit, Bylis ndërpret bashkëpunimin me tre futbollistë

Bylisi ia doli të sigurojë rikthimin në elitën e futbollit shqiptar, pasi ka siguruar vendin e dytë në Kategorinë e Parë, teksa zyrtarisht sezonin e ri do ta mbyllë të enjten pasdite me përballjen e fundit ndaj Elbasanit.

E në pritje të mbylljes së sezonit, mallakastriotët kanë ndërprerë bashkëpunimin me tre prej futbollistëve që patën në organikë gjatë këtij viti.

Bëhet fjalë për portierin Bruno Puja, mbrojtësin Gëzim Krasniqi dhe mesfushorin Xhonatan Lajthia, të cilët nuk do të jenë më pjesë e mallakastriotëve për sezonin e ardhshëm në Superiore.

Lexo edhe: 

Lajmin e bëri me dije vetë klubi i Bylisit, që njoftoi përfundimin e akordit me tre futbollistët, teksa në ditët e ardhshme priten të tjera ndryshime në organikë, me mallakastriotët që do të synojnë të përforcohen edhe më shumë për një përfaqësim dinjitoz në Kategorinë Superiore.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...