Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Një Eriksen firmos me Lazion, bardhekaltrit i japin një rol të ri

Një Eriksen rikthehet të luajë në Itali. Është Louise, motra e futbollistit të famshëm Christian Eriksen, e cila la nënshkruar me Lazion në Serinë B.

Vajzat bardhekaltër vijojnë të stërviten në Formello dhe një nga shumë fytyrat e reja është futbollistja profesioniste daneze. Louise Eriksen, 26 vjeçe, vjen nga skuadra daneze Kolding, ku ishte kapitene.

Ndryshe nga vëllai i saj, Lousie luan në rolin e mbrojtëses. Ajo ende nuk ka debutuar me përfaqësuesen e Danimarkës. Te Lazio synojnë ta aktivizojnë në mesfushë, aq sa në profilin e klubit në Twitter etiketohet si një “playmaker” që mund të luajë edhe në krah.

 

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...