Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Një fantazist kroat për Torinon, gati vizitat mjekësore dhe firma

Nikola Vlasic është përforcimi i radhës për Torinon. Fantazisti kroat ka mbërritur në qytetin italian dhe të mërkurën pritet të kryejë vizitat mjekësore e të hedhë firmën mbi kontratë me klubin “granata”.

Vlasic është në pronësi të West Hamit dhe vjen te Torino në huazim me të drejtë blerjeje, teksa një rol mjaft të rëndësishëm në këtë transferim ka luajtur edhe trajneri kroat Ivan Juriç, i cili ka telefonuar personalisht patriotin e tij për ta bindur.

Nëse vizitat mjekësore kalojnë me sukses, atëherë Vlasic mund të vihet në dispozicion të trajnerit Juriç që për ndeshjen e parë të kampionatit, me Torinon që do të përballet me Monzën.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...