Premier League

Një fitore në shtatë ndeshje, Tuchel gjen shkakun e ngërçit të Chelsea-t

Me vetëm një fitore në 7 ndeshjet e fundit, Chelsea ka mbetur plot 12 pikë larg Manchester City-t kryesues dhe tashmë në garën për titullin kampion e mban vetëm matematika.

Në transfertën ndaj Brightonit, blutë e Londrës nuk shkuan dot përtej barazimit 1-1, ndërsa Thomas Tuchel deklaroi se lodhja fizike dhe psikologjike është ajo që ka ndikuar jo pak në ecurinë e të tijve.

“Ne dukemi të lodhur sepse në fakt jemi të lodhur. U bë që nga muaji nëntor, që hipim në autobus dhe pyesim ku do shkojmë, në çfarë ore dhe kushtesh kemi ndeshjen e radhës. Jemi të lodhur fizikisht e psikologjikisht, dhe kjo nuk na lejon të jemi të përqendruar në fushën e lojës. Kemi nevojë ta stakojmë dhe të relaksohemi, për t’u kthyer me të tjera energji”, u shpreh Tuchel.

Tekniku gjerman u ka dhënë futbollistëve të tij dy ditë pushim, me shpresën që të rikthehen më pas në fushë më të karikuar dhe më të qetë psikologjikisht.

Quiz: Premier League

Nëse jeni fans i futbollit anglez dhe ndiqni ndeshjet e tij, atëherë me siguri që do të dini edhe përgjigjet e quiz-it të mëposhtëm...


Të Fundit

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency