La Liga

Një futbollist i Barcelonës preket nga koronavirusi, nuk bën pjesë në listën e Champions

Një futbollist i Barcelonës rezulton i prekur nga koronavirusi. Lajmin e ka dhënë vetë klubi katalan nëpërmjet një komunikate zyrtare, ku sqaron se futbollisti është vendosur menjëherë në karantinë dhe se është asimptomatik.

Megjithatë në deklaratë sqarohet se futbollisti është pjesë e grupit prej 9 lojtarësh të cilët nuk bëjnë pjesë në listën që do të përfaqësojë skuadrën në Ligën e Kampionëve dhe se ishin kthyer për të nisur përgatitjet para-sezonale.

Ai është kthyer vetëm dje në Katalunjë dhe i është nënshtruar testit ku ka rezultuar pozitiv, ndërsa klubi ka marrë masat për ta vënë në karantinë në shtëpinë e tij dhe për të bashkëpunuar me autoritetet shëndetësore për identifikimin e kontakteve.

Nuk ka asnjë rrezik ndërkohë për grupin e futbollistëve që do të luajnë në Ligën e Kampionëve, të cilët nuk kanë pasur asnjë kontakt me lojtarin e infektuar dhe do të udhëtojnë normalisht nesër drejt Lisbonës, ku të premten do të përballen me Bayernin e Mynihut.

Futbollistët që sapo janë rikthyer te Barcelona për të nisur përgatitjet për sezonin e ti janë Rafinha, Alena, Pedri, Trincao, Oriol Busquets, Miranda, Matheus, Wague dhe Todibo, ndërsa një ri prej këtyre është i infektuar me koronavirus, por klubi katalan ka refuzuar të zbulojë emrin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency