Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Një gol në orë, Juventus vuan, por Vlahovic “shpërthen”/ Më mirë se Haaland dhe Mbappe!

Juventus u rikthye te fitorja pas katër ndeshjesh në kampionat teksa mposhti në “Allianz Stadium”, Frosinonen me shifrat 3-2. Dusan Vlahovic udhëhoqi edhe njëherë bardhezinjtë falë një dygolëshi duke shkuar në kuotën e 15 golave në 23 ndeshje të Serie A. Serbi, duket i vetmi që po bën mirë në radhët e torinezëve me statistikat që janë të gjitha në krahun e sulmuesit.

Sa i takon ndeshjeve në vitin 2024, Vlahovic ka shënuar nëntë gola në tetë ndeshje, me një mesatare shënimi prej një goli çdo 68 minuta. Në këtë aspekt, Vlahovic është më mirë edhe se emrat “Big” të Europës si Erling Haaland dhe Kylian Mbappe.

Lexo edhe:

Vlahovic duket tashmë një lojtar plotësisht i pjekur dhe fjalët e trajnerit Massimiliano Allegri ku theksonte se sulmuesi është rritur dhe ka fituar përqëndrimin e duhur gjatë një ndeshje, qëndrojnë më shumë se kurrë.

Koha kur Vlahovic kaloi tetë ndeshje pa shënuar në fillimin e sezonit, nga shtatori në nëntor, duket një histori e largët me 24-vjeçarin që është shndërruar tashmë në liderin e Juventusit.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...