Tenis

Largohet një ikonë, Maria Sharapova thotë lamtumirë në moshën 32-vjeçare

Tërhiqet përfundimisht nga tenisi një nga ikonat e këtij sporti, Maria Sharapova. Bjondja siberiane vendosi të thotë lamtumirë në moshën 32-vjeçare, pas një karriere 18-vjeçare si teniste profesioniste. Lajmin e dha vetë bukuroshja ruse, nëpërmjet një letre të gjatë të publikuar nga “Vanity Fair” dhe “Vogue”, ku ndër të tjera shkruan:

“Si ia bën për të hedhur pas krahëve jetën e vetme që ke njohur? Si mund të largohesh nga fushat ku ti je stërvitur që kur ishe fëmijë, nga loja që dashuron – të ka bërë të derdhësh lot dhe të përjetosh emocione të pabesueshme – nga një sport ku ke gjetur familjen, bashkë me fansat që janë mbledhur pas teje për më shumë se 28 vjet? E di këtë, prandaj, ju lutem, më falni. Tenis, po të them lamtumirë.”

 

Turnetë Grand Slam të fituar:

– Australian Open 2008

– Roland Garros 2012 dhe 2014

– Wimbledon 2004

– US Open 2006

Numri 1 në botë për 21 javë

Fituese e WTA Finals 2004

Medalje argjendi në Olimpiadën “Londër 2012”

36 tituj WTA (single)

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency