La Liga

Një ish milanist ndal Atletikon e Madridit

Ndërkohë që Milani vuante të shënojë gol ndaj Juventusit në ‘San Siro’, një ish milanist bëri të heshtë stadiumin ‘Wanda Metropolitana’, të Atletikos së Madridit.

Carlos Baca shënoi në minutën e 81-të të takimit Atletiko Madrid-Villareal dhe barazoi rezultatin duke i dhënë një pikë me mjaft vlerë skuadrës së tij.

Skuadra e Simeones gjeti avantazhin në minutën e 61-të, me anë të Correas, i cili shfrytëzoi më së miri një asist të Griezmann, por nuk arriti të mbyllë sfidën me fitore.

Ky ishte një hap fals për Atletikon, sepse pas Valencias, mund t’i shkëputet edhe Reali i Madridit, ndërsa ndiqet nga 4-5 skuadra të tjera, që synojnë një vend në Champions League.

Të Fundit

Premier League 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
37
28
6
3
96
24
+72
90
2Liverpool
36
26
8
2
89
24
+65
86
3Chelsea
36
20
10
6
73
31
+42
70
4Tottenham Hotspur
37
21
5
11
64
40
+24
68
5Arsenal
37
21
3
13
56
47
+9
66
6Manchester United
37
16
10
11
57
56
+1
58
7West Ham United
37
16
8
13
59
48
+11
56
8Wolverhampton Wanderers
37
15
6
16
37
40
-3
51
9Leicester City
36
13
9
14
57
57
0
48
10Brighton & Hove Albion
37
11
15
11
39
43
-4
48
11Brentford
37
13
7
17
47
54
-7
46
12Newcastle United
37
12
10
15
42
61
-19
46
13Crystal Palace
36
10
15
11
47
43
+4
45
14Aston Villa
36
13
5
18
49
50
-1
44
15Southampton
36
9
13
14
41
61
-20
40
16Everton
36
10
6
20
39
59
-20
36
17Leeds United
37
8
11
18
40
78
-38
35
18Burnley
36
7
13
16
32
50
-18
34
19Watford
37
6
5
26
33
75
-42
23
20Norwich City
37
5
7
25
23
79
-56
22


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency