Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Një italian për pankinën e Bayernit, Braida ia propozon Rummenigges

Ariedo Braida, ish-drejtuesi historik i Milanit, pritet të bëhet së shpejti konsulent i Bayern Munich si pasojë e marrëdhënieve të shkëlqyera me Karl-Heinz Rummeniggen. I cili u rikthye para një viti te bavarezët, në rolin e anëtarit të Këshillit Mbikqyrës.

Rekordmenët e futbollit gjerman kanë nisur punën prej kohësh për gjetjen e pasardhësit të Thomas Tuchel. Me këtë të fundit që do të largohet në fundin e sezonit nga roli i trajnerit.

Dhe në skenë ka dalë Max Allegri. Trajneri i Juventusit është i preferuari i Braidës, i cili do të propozojë emrin e teknikut livornez për pankinën e Bayernit.

Lexo edhe:

Menaxheri i Allegrit, Giovanni Branchini ka gjithashtu raporte shumë të mira me Rummeniggen. Gjë që pritet të lehtësojë transferimin e trajnerit italian në Bundesliga.

Por është ende herët për të gjetjen e ndonjë marrëveshjeje, pasi në listën e drejtuesve të Bayernit ka edhe shumë emra të tjerë që pëlqehen për postin e trajnerit të parë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...