Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

Një japonez kërcënon Romën: E përmbysim dhe shkojmë në çerekfinale

Një japonez kërcënon Romën
Një japonez kërcënon Romën

Një japonez kërcënon Romën. Verdhekuqtë triumfuan 2-0 në “Olimpico” ndaj Real Sociedad dhe hodhën një hap drejt kualifikimit në çerekfinalet e Europa Leagues, megjithatë baskët nuk kanë ndërmend të dorëzohen.

Kushtrimin e përmbysjes së madhe e ka dhënë japonezi Takefusa Kubo, i cili ka karikuar tifozët baskë, duke premtuar se skuadra do të bëjë gjithçka për t’u kualifikuar në turin tjetër, pavarësisht humbjes në ndeshjen e parë.

Lexo edhe:

  1. Humbi qetësinë ndaj Berardit, pezullim dhe gjobë për Kumbullën
  2. “Më vjen turp, ky është momenti më i keq i futbollit spanjoll”
  3. Kupa e Shqipërisë njeh dy gjysmëfinalistet e para, nuk ka surpriza
  4. Një spanjoll pasuesi i Contes, do të bindë Kane të rinovojë

“I kemi të gjitha mundësitë për përmbysjen dhe do ta provojmë. Me tifozët në krah, ne jemi shumë të fortë. Nëse ata shënuan dy herë në ndeshjen e kaluar, nuk shoh asnjë arsye pse të mos shënojmë edhe ne të enjten. Diferencën në “Olimpicio” e bëri finalizimi, pasi ata shfrytëzuan rastet, ndërsa ne jo”, deklaroi sulmuesi japonez.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...