Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Dy kandidatë për stolin e Belgjikës, një kampion bote dhe një argjentinas

Federata Belge e Futbollit vazhdon të studiojë alternativa të ndryshme për stolin e lënë bosh nga Roberto Martinez, i cili drejtoi “Djajtë e Kuq” nga shtatori i vitit 2016 deri në Botërorin Katar 2022.

Shumë trajnerë janë përfolur, ndërkohë që gara është fokusuar në dy emra. Shtypi belg shkruan se kandidatët kryesorë janë Mauricio Pochettino dhe Joachim Low.

Drejtuesit e futbollit belg janë fokusuar te këto dy emra dhe ndodhen në bisedime me trajnerët e njohur. Ndërkohë kanë rënë si opsione Andrea Pirlo, Claude Puel dhe Herve Renard.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...