Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Një kroat për të dalë nga kriza, Unioni prezanton trajnerin e ri

Union Berlin ka zyrtarizuar trajnerin e ri. Pasardhësi i zviceranit Urs Fischer, i cili shkroi historinë në pankinën e ekipit kryeqytetas, është përzgjedhur Nenad Bjelica.

52-vjeçari kroat ka një eksperiencë të madhe, pasi ka drejtuar në Turqi (Trabzonspor), Itali (Spezia), Poloni (Lech) dhe Austri (Austria Vienna, FC Lustenau).

Lexo edhe:

Përveçse Dinamo Zagreb dhe Osijek në vendlindje. Tani do të provojë për herë të parë aventurën si trajner në Bundesligën gjermane.

Me misionin për të nxjerrë Unionin nga kriza e madhe. Skuadra renditet në vendin e parafundit me vetëm 7 pikë të grumbulluara në 12 javë.

Bjelica do të debutojë tek Unioni të mërkurën përballë Bragës në Portugali, duel i fazës së grupeve në Champions League.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...