IPKO Superliga

Një mbrojtës dhe një portier, ja emrat e zyrtarizuar nga Prishtina

Prishtina përforcohet me një tjetër element cilësor në prag të kampionatit të ri. Klubi bardhekaltër ka zyrtarizuar nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale bashkëpunimin me Lumbard Dellovën, pjesëtarin e Përfaqësueses së Kosovës U-21. Qendërmbrojtësi i lindur në Krushë dhe ish-anëtari i Lirisë së Prizrenit, i transferuar tek Hajduku para dy vitesh, konsiderohet vlerë e shtuar në organikën e kryeqytetasve

Dellova, 21 vjeç, i lindur më 01.01.1999, ka qenë pjesë e rregullt e skuadrës së parë të Hajduk Splitit. Me Hajdukun II, ka zhvilluar pothuajse të gjitha ndeshjet në Ligën e Parë.

“Trnasferimin te Prishtina e konsideroj si trampolinë, duke pasur parasysh se tek Hajduku nuk kisha minuta aq sa doja, megjithëse isha në 18-she në shumicën e ndeshjeve. Mua më duhen ndeshje në këmbët e mia, jam futbollist i ri dhe, duke besuar shumë se me Prishtinën do të jetë ndihmë e dyanshme, vendosa pa hezitim të jem pjesë e skuadrës.

Shpresojmë t’i arrijmë objektivat. Klubi nuk ka ndryshuar aq shumë prej kohës kur debutova me Lirinë përballë Prishtrinës, nën drejtimin e trajnerit Bledi Shkëmbi. Të them të drejtën, mezi pres të paraqitem këtu, në “Fadil Vokrri”, ku para ca ditësh edhe debutova në stadiumin e rinovuar kundër Anglisë U-21”.

Pas Dellovës Prishtina ka zyrtarizuar edhe portierin kroat, Ivan Jelic, 1.98 metra i gjatë. 22-vjeçari ka qenë pjesë e disa skuadrave në Kroaci, ku spikat RNK Split, ndërsa së fundi ka mbrojtur portën e NK Krsko.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency