Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Një mbrojtës francez për Man. United, gati 50 milionë euro

Një mbrojtës francez për Man. United
Një mbrojtës francez për Man. United

Manchester United është në kërkim të përforcimeve dhe gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë emra. Së fundmi Sportmail raporton se “Djajtë e kuq” janë fokusuar te qendërmbrojtësi i Monaco, Axel Disasi.

Francezi, 25 vjeç, po spikat në Ligue 1 dhe tashmë mund të bëjë hapin e madh në karrierë. Klubi nga Principata është i gatshëm të futet në bisedime për ta shitur mbrojtësin, i cili është nën kontratë deri më 30 qershor 2025.

Lexo edhe:

  1. Mehmeti fjalëpak: Kombëtarja një ëndërr, gati të luaj titullar
  2. Uzuni: Më Sylvinho-n do bëjmë lojë ofensive, kam oferta nga disa kampionate
  3. Gabimi në finalen e Botërorit, Kolo Muani: E urrej atë çast, por duhet të shoh përpara!
  4. Buffon: Ju tregoj gabimin më të madh në jetës dhe kur tërhiqem

Tashmë ka edhe një çmim për të cilin Monaco heq dorë nga shërbimet e Disasi. Manchester United mund ta blejë atë për shumën e 44 milionë paundëve, ose rreth 50 milionë euro.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...