Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Një mbrojtës me eksperiencë për Teutën, “Djemtë e Detit” përforcohen në prapavijë

Teuta është duke zhvilluar një sezon me shumë peripeci në Abissnet Superiore duke bërë që “Djemtë e Detit” të jenë të përfshirë në garën e mbijetesës. Një garë të cilën kërkojnë ta fitojnë me çdo kusht, ndaj edhe drejtuesit po lëvizin në merkato për të përforcuar organikën e trajnerit Edi Martini.

 

Së fundmi, Blutë kanë arritur marrëveshjen me një mbrojtës teksa fjala është për Jurgen Goxhën. Ky i fundit u aktivizua me Egnatias në pjesën e parë të sezonit, por tashmë 30-vjeçari përgatitet të kontribuojë në misionin “mbijetesë” të durrsakëve.

Eksperienca e Goxhës në Superiore është një nga aspektet më të rëndësishme për Teutën në këtë pikë të kampionatit ku çdo ndeshje është vendimtare për fatet e sezonit.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...